Neşet Ertaş Usta’ya

Sene 2000’lerin ilk yılları Ortaköy’de bir okul bitirmişim. Haber bültenleri satanizm cinayetleri diye bağırıyor. Akmar Pasajında polis baskınları. Üzerimizde simsiyah giyisiler, etrafa ergen ve pis bakışlar atıyoruz. Metalden nefret ediyorum ama özentiliğin zirvesindeyim .  Beş kuruş param yok, hayata dair hiçbir fikrim yok, sadece kızlara nasıl karizmatik gözükebilirim diye projeler geliştiriyorum.

Hala var mı ? Bilmiyorum .O yıllarda Kartal Festivali yapılırdı. MFÖ gibi çok sağlam grupları orada dinlemişliğim vardır. Bir afiş gördüm Neşet Ertaş. Dedim ki kıroları getirmeye başladılar Kartal’a. Ustanın çıkacağı gece tesadüfen oradan geçiyorum. Acayip bir kalabalık millet coşmuş …

 ‘’ Evvelim sen oldun ahirim sensin ‘’ Allah’ım bu nasıl bir his nasıl bir duygu patlamasıdır. O gece hayatımın dönüm noktalarından biri oldu. O gece pişmeye başladım ben . O gece sanki önümdeki yirmi sene neler yaşayacağımı ,nasıl acılar çekeceğimi gördüm. Usta ceketini çıkarmak için topluluktan izin istediğinde o böbürlenen genç adamın yani benim,  yeryüzünde ne kadar ufak bir zerre olduğumu fark ettim.

Uzun süre yine de arkadaşlarıma Neşet Ertaş’tan bahsedemedim. Ölmeden birkaç kere daha kendisini canlı dinledim hatta konuştum.

Yirmi sene geçti. Sakallarım beyazladı. Saçlarım döküldü. Gördük geçiriyoruz. Allah bir 20 sene daha verirse gelişmeleri göreceğiz. Bugün gururla anlatıyorum Usta’yı canlı canlı dinlediğimi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.